mężczyzna w ciemnej marynarce z rozłożonymi rękami, patrzący w górę, pokazany od tyłu

Sięgnij po unijne wsparcie, by lepiej zarządzać pracownikami

9 października rozpoczyna się kolejna rekrutacja do projektu „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy”. Małe i średnie firmy z Małopolski mogą w nim otrzymać do 63 000 zł oraz szkolenia i doradztwo, dzięki którym poprawią zarządzanie pracownikami. Wnioski należy składać do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, instytucji Województwa Małopolskiego.

Oferta szyta na miarę

Na początek pracodawca i kluczowi pracownicy firmy otrzymają w projekcie szkolenie dotyczące zarządzania różnorodnością, w tym zarządzania wiekiem. Firma skorzysta również z doradztwa biznesowego. Ekspert przeprowadzi diagnozę firmy pod kątem zarządzania pracownikami, a także wskaże obszary wymagające usprawnienia. Następnie – wspólnie z pracodawcą, uwzględniając jego potrzeby i warunki prowadzenia działalności gospodarczej – opracuje strategię zarządzania wiekiem w firmie.

W kolejnym etapie pracodawca otrzyma dofinansowanie z funduszy europejskich na wdrożenie niektórych rozwiązań wskazanych w strategii. Będzie mógł m.in. zmodernizować sprzęt w oparciu o wyniki audytu ergonomicznego, doposażyć zdalne stanowiska pracy, pomóc pracownikom zadbać o zdrowie fizyczne i psychiczne czy wdrożyć w firmie mentoring.

Osoby wskazane przez pracodawcę nauczą się współpracy w zespołach wielopokoleniowych, poznają też metody wydłużania aktywności zawodowej i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu. Firma będzie mogła liczyć również na doradztwo HR-owe, jeżeli potrzebuje stworzyć lub zaktualizować procesy kadrowe, czy zaplanować działania zwiększające motywację pracowników.

Całe wsparcie zostanie dopasowane do potrzeb firmy.

Więcej informacji znajdziesz na podstronie „O projekcie„.

Kto może skorzystać z pomocy

Projekt „Pracownicy – najlepsza inwestycja dla firmy”, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, jest adresowany do małych i średnich firm z Małopolski.

Pracodawca, chcący wziąć udział w projekcie, powinien m.in.:

  • spełniać warunki dostępu do otrzymania pomocy de minimis;
  • prowadzić działalność od co najmniej 2 lat;
  • nie mieć strategii zarządzania różnorodnością, w tym zarządzania wiekiem, stworzonej lub aktualizowanej za pieniądze publiczne w ciągu ostatnich 3 lat;
  • nie mieć zaległości z tytułu podatków, składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne;
  • nie być karanym.

Wszystkie wymogi stawiane pracodawcom w projekcie znajdziesz w Regulaminie.

Zgłoszenia

Pracodawcy, zainteresowani projektem, muszą wypełnić formularz rekrutacyjny i dostarczyć go do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie do 20 października 2023 roku.

Uwaga! Aplikując do projektu nie warto korzystać z pomocy pośredników. Wypełnienie formularza trwa kilkanaście minut, a informacje i dokumenty, niezbędne w procesie rekrutacji, pracodawca musi przygotować osobiście. Sam musi też złożyć wyjaśnienia lub uzupełnić dokumenty w trakcie oceny formularzy.

W przypadku pytań odnośnie rekrutacji czy wypełniania formularza rekrutacyjnego, zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z Biurem Projektu:

  • tel. 12 619 84 89,
  • tel. 12 619 84 45,
  • tel. 12 619 84 68,
  • tel. 690 260 948,
  • tel. 453 672 169,
  • e-mail: pni@wup-krakow.pl